En Yeniler
es4.net | E-Ticaret Platformu

Forumda e-ticaret üzerine her şeyi konuşuyor, tartışıyor ve paylaşıyoruz. E-ticaretin ilk noktasından son noktasına kadar ihtiyacınız olan ya da olabilecek bilgi, paylaşım ve firmalar bu forumda! Sizde aramıza katılmak isterseniz üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra soru sorabilir, konu açabilir ya da açılmış konulara cevap verebilirsiniz. Belki de yeni iş bağlantıları yapıp iş hacminizi büyütebilirsiniz.

E-ticarette Kapıda Ödeme Sistemi

eadmin 

Founder
Yönetici
Admin
Kimlik Onaylı
Konu
33
Mesaj
38
Beğeni Puanı
2
Konum
Türkiye
Web Sitesi
www.es4.net
Ticaret Puanı - 100%
2   0   0
E-TİCARETTE KAPIDA ÖDEME SİSTEMİ

E-ticarette kapıda ödeme sistemi
tüketicilerin bir alışveriş faaliyetinde sıklıkla aradığı bir sistemdir. Günümüzde e-ticaret yapan, ürün ve hizmetlerin online platformlardan sahip olunmasına imkan tanıyan firmalar çeşitli ödeme seçeneklerini kullanarak hizmet sunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan ödeme sistemi ise; banka kartı ya da kredi kartı ile yapılan ödemelerdir. Kredi kartının taksit seçeneği sunması ve ödemeyi erteleme özelliği, e-ticaret sitelerinin de bu ödeme sistemine yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Bu alışveriş sitelerinin kredi kartı, banka kartı, EFT ya da havale gibi yollar ile aldığı ödemeler, yalnızca banka müşterilerinin yararlanabildiği ödeme yöntemleridir. Dolayısı ile banka kartı olmayan ya da kredi kartı olmayan kişiler için bir ödeme yöntemi ihtiyacı doğmaktadır. Bu ödeme yöntemi de; kapıda ödeme yöntemidir.

Kapıda ödeme sistemi, herhangi bir banka müşterisi olmayan kişilerin gerçekleştirebildiği bir ödeme sistemidir. Bu sistemden yararlanan bir diğer kesin ise; 18 yaş sınırını geçmediği için kart sahibi olamayan kişilerdir. Günümüzde online alışveriş seçeneği 18 yaş altında olan kişiler tarafından da yoğun olarak kullanılmaktadır. Dolayısı ile bu ödeme yöntemi bir ihtiyaç olarak ortaya çıkmaktadır.

E-ticarette Kapıda Ödeme Sistemi Nedir?

Kapıda ödeme sistemi, son yıllarda ülkemizde kullanılmaya başlayan bir ödeme sistemidir. İnternet üzerinden, e-ticaret siteleri üzerinden yapılan alışverişlere kuşku ile yaklaşan, güven duymayan ve banka müşterisi olmayan kişilerin rağbet ettikleri bu ödeme yöntemi oldukça güvenlidir. Çünkü e-ticarette kapıda ödeme sistemi dahilinde, ürün ya da hizmet satın alan kişiler herhangi özel bir bilgisini hiçbir ortamda paylaşmamakta, yalnızca ürün ya da hizmetin teslim edileceği aşamada ödeme işlemini gerçekleştirmektedir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde söz konusu olarak satın alınan mal, tüketicilerin verdiği bilgiler doğrultusunda bir kargo aracılığı ile adrese teslim edilmektedir. E-ticaret yapan firma bu noktada, kargo şirketi ile özel bir anlaşma yapmakta ve malın ücretini, teslimatın gerçekleştiği anda kargo görevlisi ile almaktadır.

E-ticarette Kapıda Ödeme Sistemi Avantajları

E-ticarette kapıda ödeme sistemi
, tüketicilere çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bu avantajların başında ise güvenli alışveriş gelmektedir. Kapıda ödeme sisteminin söz konusu olduğu alışverişlerde herhangi bir kart bilgisi girilmediği için güvenlik açığı oluşmamaktadır. Bu sistemin diğer avantajı ise şunlardır:
  • Ürünün gönderilmemesi söz konusu olmaz
  • Alışveriş güvenli gerçekleşir
  • Banka müşterisi olmayan kişiler de alışveriş yapabilir.
 
Son düzenleme:

Konuyu Okuyanlar: (Kayıtlı Üye: 0, Misafir: 0)

Tips
Motivasyon
Üst